Потписан уговор за доградњу вртића у Пећинцима

“Својим угледом, ауторитетом и личним залагањем председник Вучић је у великој мери допринео како реализацији ове инвестиције у вртић у Пећинцима, тако и реализацији инвестиције у вртић у Обрежу, за коју је Министарство финансија већ одобрило средства и за коју очекујемо да ће, након што прође процедуру на Влади Републике Србије, бити објављен тендер за избор извођача радова” – истиче Ђокић.

У Влади Републике Србије јуче су потписани уговори за изградњу нових и доградњу постојећих вртића у Крагујевцу, Чачку, Алибунару и Пећинцима. Уговоре је потписала министарка просвете Славица Ђукић Дејановић, а у име општине Пећинци уговор је потписао председник општине Синиша Ђокић.

Доградњом постојећег објекта у Пећинцима, биће обезбеђно додатних 80 места за децу која ће бити распоређена у четири групе, а биће дограђено око 560 м2. Инвестиција је вредна преко 45 милиона динара, а потписивању уговора је присуствовала и директорка Предшколске установе “Влада Обрадовић Камени” Пећинци Анита Волчевски.

„Данас смо потписали уговор за доградњу вртића у Пећинцима, и ја бих се захвалио Министарству просвете на подршци у решавању овог веома важног питања за нас као локалну самоуправу, за нашу децу и за њихове родитеље. Чинимо све што је у нашој моћи да обезбедимо довољне капацитете вртића у свих 15 насеља наше општине, како би сви родитељи, који то желе, могли да упишу децу у вртић“ – изјавио је Ђокић.

Председник Ђокић истиче да посебну захвалност дугује председнику Републике Александру Вучићу, који је још приликом посете општини Пећинци, у марту ове године, обећао окупљеним грађанима да ће проблем са мањком простора у вртићима бити решен.

Изградњом четири нова вртића у Крагујевцу, Чачку, Алибунару и Пећинцима биће обезбеђено укупно 690 нових места за децу предшколског узраста, а укупна вредност инвестиције је већа од 522 милиона динара.

„Изградњом нових и доградњом постојећих објеката Министарство просвете наставља са радом на испуњењу стратешког циља, а то је ширење капацитета као и унапређење система предшколског васпитања и образовања на свим нивоима. Данашњим потписивањем Уговора обезбедићемо 690 нових места, а наш крајњи циљ је да, кроз изградњу и адаптацију 23 вртића у 22 локалне самоуправе, обезбедимо нових 11.000 места за малишане“ – изјавила је министарка просвете и подсетила да се ове активности реализују у оквиру Пројекта „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“ које Министарство просвете спроводи у сарадњи са Светском банком и уз подршку локалних самоуправа.

Она је истакла да је битан аспекат Пројекта инклузија, те да су за унапређење квалитета система предшколског васпитања и образовања обезбеђена посебна средстава. За предшколске установе са територије града Крагујевца, Чачка и општина Алибунар и Пећинци, према њеним речима, обезбеђене су обуке за запослене.